вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 194
home Хроника

Видео од превртениот автобус во Кочани: Повредени патници завршија во болница

Видео од превртениот автобус во Кочани: Повредени патници завршија во болница

Патнички автобус се преврте во Кочани, а најмалку 6 лица завршија во болница.

Несреќата за која се уште нема никакви конкретни информации се случила вчера доцна попладнето, на самиот влез во Кочани.

Автобусот сообраќал од Штип кон Кочани, а според првичните податоци, до несреќата дошло кога возачот се обидел да избегне возило кое излегло пред него, при што изгубил контрола и излетал надвор од патот во шанец длабок 10-тина метри.

Најмалку 6 лица се пожалиле на повреди, при што посериозно повредени се две жени. Сите се префрлени во Кочанската болница, но податоци за нивната состојба засега нема.

Повеќе информации се најавуваат за денеска.

Извор: Телевизија Стар

Локални избори 2021