среда, 2. декември 2020. Вести денес: 189
home Хроника

Видео од пожарот во зграда во центарот на Скопје

Видео од пожарот во зграда во центарот на Скопје

Вечерва противпожарната единица добила повик за запален дел од зграда во центарот на Скопје, во близина на „Рекорд“.

Според информациите, пожарот се случил во зграда во непосредна близина на автобуската.

Огнот го зафатил вториот кат од зградата. Пожарот е ставен под контрола и нема човечки жртви, а причинета е само материјална штета.

 

Коронавирус