понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Видео од пожарот на автобуската станица во Прилеп: Гореле два автобуси

Видео од пожарот на автобуската станица во Прилеп: Гореле два автобуси

Синоќа околу 02:30 часот, на паркингот на новата автобуска станица во Прилеп гореле два автобуси кои тука биле паркирани.

Причината за пожарот засега е непозната, а со интервенција на Територијалната противпожарна единица истиот е изгаснат, пренесува Маркукуле.

Коронавирус