среда, 31. мај 2023. Вести денес: 49
home Хроника

Видео од апсењето на македонските државјани осомничени за тероризам

Видео од апсењето на македонските државјани осомничени за тероризам

Министерството за внатрешни работи објави видео од приведувањето на седумте лица кои се осомничени  дека учествувале во војните во Сирија и Ирак.

Како што претходно соопшти полицијата Станува збор за македонските државјани С.Р. 1990, Џ.А. 1993, Б.Ф. 1994, О.Ж. 1987, Е.О 1994, И.Ш. 1977, А.М. 1995, , за кои е распишана меѓународна потерница .