петок, 31. март 2023. Вести денес: 121
home Хроника

ВИДЕО: Навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со гости

ВИДЕО: Навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со гости

Обид за предизвикување на меѓуетнички конфликт се случи попладнево во Тетово, откако навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со гости.

Како што пишуба Инфомакс, „Балистите“ се движеле по еден од тетовските булевари во правец на градскиот стадион во Тетово кога почнале со фрлањето на предмети, камења и шишиња кон кафулето кое е етикетирано како македонско кафуле во градот.

Додека се движеле скандирале „УЧК, УЧК“.

Како што информираат лица присутни на немилиот настан, полицијата не се обидела да ги спречи, наместо тоа ги притиснале присутните во кафулето внатре.

Провокации во Тетово!

Posted by infomax.mk on Sunday, 4 November 2018