понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 93
home Хроника

ВИДЕО: Камион се преврте на автопатот Тетово-Скопје, повредени две лица

ВИДЕО: Камион се преврте на автопатот Тетово-Скопје, повредени две лица

Две лица се повредени откако камион се преврте утринава на автопатот Тетово-Скопје.

Од СВР Тетово за Курир ја потврдуваат несреќата истакнувајќи дека истата се случила околу 6:30 часот утрово во близина на Добарскиот натпатник.

-Товарно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски ознаки се превртело на десната коловозна лента при што повредени се возачот Ф.А. (48) од Порој и сопатникот Б.З. (29) од тетовското село Селце, информира за КУРИР портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Повредените лица се пренесени во тетовската болница за укажување на лекарска помош, а екипи од СВР Тетово извршиле увид на местото на несреќата.

Коронавирус