петок, 3. јули 2020. Вести денес: 193
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните на Бутел

home Хроника

ВИДЕО: Изгоре камион во Битола

ВИДЕО: Изгоре камион во Битола

Во раните утрински часови во пожар од засега непознати причини изгоре камион и приколка во Битола.

Од СВР Битола за ТВ21 информираат дека настанал пожар на камион марка „Ивеко Стрилис“ и две полуприколки со битолски регистарски ознаки сопственост на фирма ДОО „Алики“.

Додаваат дека е извршен увид.

Парламентарни избори 2020