среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 38
home Хроника

ВИДЕО: Голем пожар во Мавровка, изгоре познатото кафуле

ВИДЕО: Голем пожар во Мавровка, изгоре познатото кафуле

Голем пожар избувна синоќа Трговскиот центар Мавровка.

Причината за пожарот засега не се познати. Причинета е голема материјална штета, но нема жртви.

Во гаснење на пожарот учествувале 21 пожарникар кои успеале да го локализират огнот кој го зафатил целиот објект.

Повеќе детали се очекува да бидат познати во текот на денешниот ден.

ЕУРО 2020

Македонија