понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 6
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

ВИДЕО: Два стана горат во Ново Лисиче

ВИДЕО: Два стана горат во Ново Лисиче

Два стана во зграда спроти ОУ „Лазо Ангеловски“ во Ново Лисиче се во пламен. Чадот е раширен низ целата населба, јавува Република.

Пожарникарите од скопската бригада се натерен и работат на гасење на пожарот. Пристигна и трет противпожарен камион.

Парламентарни избори 2020