вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 156
home Хроника

Верижна сообраќајка во Пинтија: По сударот имало и тепачка

Верижна сообраќајка во Пинтија: По сударот имало и тепачка

Во СВР Скопје вчера во 14:30 часот било пријавено дека во населба Пинтија по претходно случена сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возило „лада“ управувано до Г.Т.(53) од Скопје, патничко моторно возило „туарег“ управувано од М.М.(27) од Скопје и патничко моторно возило „пежо“ сите со скопски регистарски ознаки настанал расправија при што Г.Т. бил физички нападнат од М.М.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Локални избори 2021