петок, 24. септември 2021. Вести денес: 132
home Хроника

ВЕРИЖНА СООБРАЌАЈКА: Карамбол вечерва во Кисела Вода (ФОТО)

ВЕРИЖНА СООБРАЌАЈКА: Карамбол вечерва во Кисела Вода (ФОТО)
КУРИР

Верижна сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата помеѓу „Борис Трајковски“ и „Народни Херои“ во скопска Кисела Вода.

Неофицијално, како што дознава КУРИР, се судриле 4 возила, три со скопски и едно со битолски таблички, а еден од возачите кои учествувале во сообраќајката со возилото избегал од местото на настанот.

Засега нема информации за повредени лица.

Полицијата е на терен, а увидот започнат.

ФОТО: КУРИР

Коронавирус