вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Верижен судир на 6 автомобили кај Железничка (ФОТО)

Верижен судир на 6 автомобили кај Железничка (ФОТО)
ФОТО: Либертас

Верижен судир на шест автомобили се случи пред помалку од еден час кај Нова железничка.

Улицата е затворена. Повеќе информации се очекуваат наскоро.

Коронавирус