понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Верижен судир кај Граничниот Богородица- Се искршија пет возила

Верижен судир кај Граничниот Богородица- Се искршија пет возила

Пет возила се искршиле во верижен судир кој се случил попладнево на автопатот Скопје – Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“.

Нема официјална информација за повредени патници, иако туристи од местото на несреќата за Канал 5 велат дека има повредени.

Се очекуваат детали.

Коронавирус