вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 82
home Хроника

Велосипедистка тешко повредена во сообраќајка

Велосипедистка тешко повредена во сообраќајка
илустрација

Сообраќајна незгода во која учествувале возило „фиат панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(36) од Скопје и велосипед управуван од В.С.(70) од Скопје се случила вчера на бул.„Србија“ во Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила В.С. и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, информираат од МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Коронавирус