четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 43
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

home Хроника

Велосипедистка тешко повредена во сообраќајка во Скопје

Велосипедистка тешко повредена во сообраќајка во Скопје
илустрација

На 28.07.2021 во 14.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Павел Шатев“, ул.„Јордан Мијалков“ и ул.„Антон Попов“ во Скопје, патничко возило „хонда“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(55) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Б.П.(36) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата Б.П. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус