понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Велосипедистка тешко повредена во сообраќајка во Битола

Велосипедистка тешко повредена во сообраќајка во Битола
илустрација

На 26.02.2020 во 12.58 часот било пријавено дека на ул.„Буковски мост“ во Битола се случила сообраќајна незгода во која учествувале  патничко моторно возило „форд пума“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од И.М.(19) од с.Барешани, битолско, патничко моторно возило „голф“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Р.Ј.(60) од Битола и велосипедист М.Д.(27) од Битола, информираат од МВР.

Во незгодата, М.Д. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Парламентарни избори 2020