вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Велосипедистка тешко повредена во сообраќајка на Партизанска

Велосипедистка тешко повредена во сообраќајка на Партизанска
илустрација

Велосипедистка се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 15.30 часот на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје.

-Несреќата се случила помеѓу патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки управувано од Љ.К.(56) од Скопје и велосипед управуван од Д.Б.(61) од Скопје. Во незгодата Д.Б. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус