петок, 10. јули 2020. Вести денес: 164
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

home Хроника

Велосипедистка тешко повредена во Скопје

Велосипедистка тешко повредена во Скопје
илустрација

На 02.06.2020 во 13.00 часот било пријавено дека на ул.„Народен фронт“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Г.(49) од Скопје удрило во велосипед, управуван од Р.С.(55) од Скопје.

-По незгодата Р.С. била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020