сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Велосипедистка искасана од куче во Кисела Вода

Велосипедистка искасана од куче во Кисела Вода

Вчера во 12:00 часот во Полициската станица Кисела Вода М.Л.(20) од Скопје пријавила дека претходниот ден околу 11:30 часот на патеката покрај пругата на улицата “Михаил Чаков“ додека возела велосипед, била нападната од кучиња-скитници.

Eдно ја каснало за левата рака.

Коронавирус