вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 125
home Хроника

Велосипедисти се судриле на Кеј, со повреди пренесени во болница

Велосипедисти се судриле на Кеј, со повреди пренесени во болница

На 28.07.2020 во 20.00 часот на велосипедската патека на кејот на реката Вардар во Скопје се случила незгода помеѓу два велосипеда, едниот управуван С.А.Д.(52), а другиот од Н.К.(35), и двајцата од Скопје.

-По незгодата, велосипедистите биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде на С.А.Д. ѝ биле констатирани тешки телесни, а на Н.К. телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на СВР Скопје.