недела, 24. септември 2023. Вести денес: 25
home Хроника

Велосипедист загина на патот Куманово – Свети Николе

Велосипедист загина на патот Куманово – Свети Николе
илустрација

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 17.40 часот се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе.

Од полицијата информираат дека патничко возило „Опел корса“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(47) од Куманово, удрило во велосипедистот  Т.С.(70) од село Стањевци, светиниколско.

-Т.С.  починал на местото на настанот, а смрт била констатирана од лекар од Јавната здравствена установа Свети Николе, известуваат од МВР.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.