понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 202
home Хроника

Велосипедист удри жена и тешко повреди, па избега

Велосипедист удри жена и тешко повреди, па избега

Велосипед удрил во пешак Ц.Т.(68) од Струмица, по што велосипедистот го напуштил местото на незгодата.

Несреќата се случила вчера попладне на ул.,,Ката Поцкова’’ во Струмица.

-Ц.Т. се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

Коронавирус