недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 22
home Хроника

Велосипедист тешко повреден во сообраќајна во Охрид

Велосипедист тешко повреден во сообраќајна во Охрид
илустрација

На 20.06.2020 во 09,15 часот на крстосница помеѓу бул.„Македонски Просветители“ и бул.„Туристичка“ во Охрид патничко моторно возило“тојота корола“ со струшки регистарски ознаки управувано од Љ.Ж.(50) од Струга удрило во велосипедист К.Н.(39) од Охрид, велат од МВР.

По незгодата К.Н. бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“-Охрид каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Охрид.

Коронавирус