петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје, пренесен во Клинички

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје, пренесен во Клинички

Автомобил „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.И. (77) од Скопје удрило во велосипед, управуван од Д.И.(69) од Скопје.

Несреќата, информира МВР, се случила вчера напладне на улицата „Тодор Чангов“.

По незгодата Д.И. бил пренесен во Комплекс клиники„Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус