сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 45
home Хроника

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје
илустрација

На 29.07.2021 во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Трета македонска бригада“ и ул.„Никола Карев“ во Скопје, патничко возило удрило во велосипед, управуван од З.Т. од Скопје и го напуштило местото на незгодата, информира МВР.

Велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус