сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје
илустрација

Скопјанецот Н.С.(60) со тешки повреди бил хоспитализиран во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ по сообраќајна несреќа која се случила вчера.

Од МВР информираат дека несреќата е пријавена во 9:40 часот, а истата се случила на крстосницата од улицата „Цветан Димов“ и улицата „Коста Абрашевиќ“.

-Во несреќата учествувале патничко моторно возило „Пежо 106“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ѓ.(60) од Скопје и велосипед управуван од Н.С.(60) од Скопје. Н.С. се здобил со тешки телесни повреди, велат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје.

Коронавирус