петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Велосипедист тешко повреден во Скопје

Велосипедист тешко повреден во Скопје
илустрација

Во 10.20 часот вчера било пријавено дека на бул.„Видое Смилески Бато“, на сервисната улица од паркинг простор, патничко возило „цитроен“, со скопски регистарски ознаки управувано од В.Ѓ.(42) од Скопје удрило во велосипед, управуван од Т.П.(69) од Скопје.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус