вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Велосипедист тешко повреден во Охрид

Велосипедист тешко повреден во Охрид
илустрација

На 26.08.2019 во 09.30 часот на крстосница од улиците „Винковачка“, „Прилепска“ и „Радојца Новичиќ“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која Б.Ч.(31) од Република Албанија, управувајќи товарно моторно возило „форд транзит“ со струшки регистарски ознаки, удрил во велосипед управуван од Б.С.(60) од с.Горно Лакочереј, охридско.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општата болница Охрид.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус