сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 79
home Хроника

Велосипедист тешко повреден во Охрид- загубил контрола и паднал на коловозот

Велосипедист тешко повреден во Охрид- загубил контрола и паднал на коловозот
илустрација

На 31.01.2020 во 13.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул .„Даме Груев“ во Охрид, Б.С.(59) од Скопје, додека управувал велосипед, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош.

За настанот е известен Јавен обвинител, а увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Охрид, информираат од МВР.

Коронавирус