сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Велосипедист тешко повреден во Кочани

Велосипедист тешко повреден во Кочани
илустрација

На 14.09.2021 во 20:50 часот на крстосницата од ул.„Страшо Ербапче“ и ул.„Мородвишка Епископија“ во Кочани, патничко моторно возило „шевролет“ со кочански регистарски ознаки, управувано од К.Д.(29) од с.Грдовци, удрило во велосипед управуван од А.Т.(28) од Кочани.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа на Полициската станица Кочани.

Коронавирус