вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 45
home Хроника

Велосипедист тешко повреден во битолско

Велосипедист тешко повреден во битолско
илустрација

На 13.07.2020 во 08.30 часот било пријавено дека во с.Егри, битолско, патничко возило „форд ка“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Ж.Р. (60) од с.Егри удрило во велосипед, управуван од Б.Р.(84) од с.Егри.

-Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата  од увидна екипа од СВР Битола.

ЕУРО 2020

Македонија