вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 116
home Хроника

Велосипедист тешко повреден во Батинци

Велосипедист тешко повреден во Батинци
илустрација

На 18.06.2020 во 12,15 часот било пријавено дека во с.Батинци-скопско се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно „Голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од М.Н.(21) од с.Батинци и велосипед управуван од Б.С.(59) од с.Батинци.

-Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021