среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Велосипедист тешко повреден, паднал на регионален пат

Велосипедист тешко повреден, паднал на регионален пат
илустрација

На 05.02.2021 околу 10,30 часот на регионален пат Р-1310 во с.Подареш, велосипедистот Т.Д.(35) од Радовиш изгубил контрола над велосипедот и паднал на коловозот, информира МВР.

По незгодата од доктор во Клинички центар Штип на велосипедистот му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

ЕУРО 2020

Македонија