четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 107
home Хроника

Велосипедист прегазен во Велес

Велосипедист прегазен во Велес
илустрација

Патничко моторно возило „Пежо 307“ со велешки регистерски таблици управувано од О.Т.С. (44) од Велес удрило во велосипед управуван од П.Т. (74) од с.Башино Село-велешко.

Несреќата, како што информираат од полицијата, се случила влера во 10:15 часот во Велес на улицата „Вардарска“.

-П.Т. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општата болница во Велес за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Велес и се работи на целосно расчистување на случајот.