петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 143
home Хроника

Велосипедист прегазен на „Партизанска“

Велосипедист прегазен на „Партизанска“
илустрација

На 18.07.2018 година околу 14,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булевар „Партизански  Одреди“ патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистерски таблици управувано од Г.Б.(61) од Скопје удрило во велосипед “Скот“ управуван од Б.Б.(36) од Скопје.

Од незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот кој со истото возило, бил пренесен во Градската општа болница “8-ми Септември“ каде му била укажана лекарска помош.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус