вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 54
home Хроника

Велосипедист повреден во сообраќајка во Битола

Велосипедист повреден во сообраќајка во Битола
илустрација

На 13.04.2021 во 13.30 часот на крстосницата од ул.„Филип Втори Македонски“ и ул.„Баталјон Стив Наумов“ во Битола, патничко возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(25) од Битола, удрило во велосипедист А.К.(67) од Битола.

-Во незгодата, велосипедистот А.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола, информира МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на СВР Битола.

Коронавирус