петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Велосипедист од Скопје со тешко повреди пренесен на ургентен

Велосипедист од Скопје со тешко повреди пренесен на ургентен

Велосипедист од Скопје со тешки телесни повреди е пренесен на ургентниот центар откако изгубил контрола врз велосипедот и паднал на патот.

– На 04.10.2019 во 13.10 часот на крстосница од улиците „Никола Карев“ и „Симеон Кавракиров“ во Скопје, С.С.(35) од Скопје, управувајќи велосипед, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата тој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Увид извршила екипа од СВР Скопје – се наведува во соопштението на МВР.

Локални избори 2021