четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 88
home Хроника

Велосипедист е тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Велосипедист е тешко повреден во сообраќајка во Скопје
илустрација

Велосипедист е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16.13 часот на раскрсницата од бул.„Туристичка“ со бул.„Просветители“ во Охрид.

-Автомобил „Мазда“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.Н.(22) од Охрид, удрило во велосипед, управуван од А.П.(77) од Охрид. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, по што бил пренесен во Медицинскиот центар Охрид за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

ЕУРО 2020

Македонија