вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Велешкото обвинителство побара парични казни за седум лица

Велешкото обвинителство побара парични казни за седум лица

За седум Велешани Јавното обвинителство предложи казнени налози по 800 евра за секого од нив. Тие се движеле пеш или со возило.

Како што соопштија од ЈО, обвинетите во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија. Тие не ги почитувале мерките и одлуките за забрана на движење на населението.

Коронавирус