четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 170
home Хроника

Велешко семејство во агонија – заминал синот на терапија во Скопје, но повеќе не се вратил

Велешко семејство во агонија – заминал синот на терапија во Скопје, но повеќе не се вратил

Македонско семејство во паника, синот отишол на терапија во болница, но повеќе не се вратил. Според информациите на МВР, во 09,30 часот во Секторот за внатрешни работи Велес, А.Д.(67) пријавил дека на 26.04.2018 година неговиот син Б.А.(45), кој заминал во Скопје во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за да прими терапија до денот на пријавување не се вратил.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Локални избори 2021