петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 38
home Хроника

Велешанка земала кредитни картички од нејзиниот дедо и од банкомат си подигнала пари

Велешанка земала кредитни картички од нејзиниот дедо и од банкомат си подигнала пари

СВР Велес поднесе кривична пријава против В.Д.(32), поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем”.

На 26.10.2020 во 16.57 часот, со намера да прибави противправна имотна корист, В.Д. ги земала кредитните картички од нејзиниот дедо и од банкомат подигнала пари, без предходно да ги извести нејзините дедо и баба.

Коронавирус