сабота, 15. август 2020. Вести денес: 60
home Хроника

Велешанец заврши зад решетки, поради обид за поткуп на гласови

Велешанец заврши зад решетки, поради обид за поткуп на гласови

Вчера во 21.30 часот во Велес, на ул.„Стефан Богоев“, од полициски службеници од СВР Велес, во врска со кривично дело по член 162 од Кривичниот законик – „поткуп при избори и гласање“, од слобода бил лишен А.М.(35) од Велес.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, стои во билтенот на МВР.

Коронавирус