недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Велешанец затекнал ужасна сцена во домот на својата мајка: Таа однесена во болница, се трага по едно лице

Велешанец затекнал ужасна сцена во домот на својата мајка: Таа однесена во болница, се трага по едно лице

Во СВР – Велес вчера во 15:00 часот С.С.(49) од Велес пријавил дека истиот ден околу 14:50 часот во куќата на неговите родители, ја затекнал неговата мајка Д.С.(74) со повреди нанесени од сопругот Л.С.(74).

Д.С. била пренесена во Општата болница во Велес.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на Л.С. и расчистување на случајот.

Коронавирус