понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 188
home Хроника

Велешанец три пати „оперирал“ во иста спортска обложувалница- конечно го фатиле

Велешанец три пати „оперирал“ во иста спортска обложувалница- конечно го фатиле

СВР Велес поднесе кривична пријава против К.Г.(30) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела, две за „тешка кражба на дрзок начин“ и едно „разбојништво“.

На 13.12.2020 со употреба на сила влегол во спортска обложувалница на ул.„Белградска“ во Велес и одзел пари.

На 03.01.2021 и 19.01.2021 во истата обложувалница, пријавениот на исто така, одзел пари.

Коронавирус