вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 186
home Хроника

Велешанец тешко повреден, со мотоцикл излетал од патот

Велешанец тешко повреден, со мотоцикл излетал од патот

На  31.03.2021 во 17:45 часот во СВР Велес било пријавено дека на делницата од автопатот Градско-Велес, на место викано „Венуле“, Н.П.(28) од Велес, управувајќи мотоцикл „сузуки“, со велешки регистарски ознаки, паднал на коловозот.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Велес.

Коронавирус