понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 2
home Хроника

Велешанец тешко повреден додека работел во Скопје

Велешанец тешко повреден додека работел во Скопје

На 27.01.2021 во 14:36 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен И.П.(67) од Велес, кој се здобил со тешки телесни повреди при работа во фирма на подрачјето на Кисела Вода.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус