вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 92
home Хроника

Велешанец тешко повреден додека работел во Скопје

Велешанец тешко повреден додека работел во Скопје

На 04.11.2021 во 17:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во клинички центар „Аџибадем Систина“ со тешки телесни повреди бил донесен В.П.(50) од Велес.

Според пријавеното, околу 16:00 часот тој се повредил додека извршувал работни задачи на објект во градба во трговски центар на подрачјето на Гази Баба.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус