недела, 5. јули 2020. Вести денес: 91
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Велешанец со тврд предмет го нападнал својот татко

Велешанец со тврд предмет го нападнал својот татко

31-годишен велешанец по претходна расправија со тврд предмет го нападнал својот татко (64), стои во билтенот на МВР.

На 12.10.2019 околу 10,30 часот во СВР Велес било пријавено дека во двор од семејна куќа на ул.„Благоја Страчковски“, по претходна расправија С.Р.(64) бил физички нападнат со тврд предмет од неговиот син Д.Р.(31) и двајцата од Велес.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020