недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Велешанец се здобил со тешки повреди откако бил нападнат од постариот брат

Велешанец се здобил со тешки повреди откако бил нападнат од постариот брат

Момче се здоби со тешки телесни повреди, откако било нападнато од својот постар брат информира МВР. Вчера во 06:30 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Горно Оризари, велешко во нивната семејна куќа, по претходна расправија 30-годишниот Ј.Х. физички го нападнал својот брат, 23-годишниот М.Х. нанесувајќи му тешки телесни повреди. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021