понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Велешанец повреден: Бегал од кучиња, па паднал

Велешанец повреден: Бегал од кучиња, па паднал

На 10.02.2020 во 12:45 часот во СВР Велес, од Општата болница Велес било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен А.Ј.(55) од Велес.

Според пријавеното, додека се движел на ул.„Самоборска“ во Велес, бегајќи од кучиња, тој паднал и се повредил.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус